Answer :
Since he needs 3.75 yards
Since the price of 1 yard is $25.99
Then to find the total price, multiply them
[tex]\begin{gathered} T\mathrm{}P=3.75\times25.99 \\ T\mathrm{}P=97.4625 \end{gathered}[/tex]The total cost is $97.4625
Since he needs 3.75 yards
Since the price of 1 yard is $25.99
Then to find the total price, multiply them
[tex]\begin{gathered} T\mathrm{}P=3.75\times25.99 \\ T\mathrm{}P=97.4625 \end{gathered}[/tex]The total cost is $97.4625