👤

A grocery store sells a bag of 7 oranges for $2.03. If Mason spent $1.16 on oranges, how many did he buy?

Answer :

Answer: 4

Step-by-step explanation:

2.03 / 7 = 0.29

1.16 / 0.29 = 4

In Trainings: Other Questions