👤

Charlotte is buying milk. She can get 64 oz. for $3.00 or 80 oz. for $4.50. Which is the better deal, 64 oz. or 80 oz.?

Answer :

Answer:

80 oz

Step-by-step explanation:

In Trainings: Other Questions