👤

9 boxes of cookies cost $38.07. How many boxes did Gina buy if she spent $16.927
please help me asap ​


Answer :

She got 4 boxes because 38.07/9 is 4.23 and 16.927/4.23 is 4 so your answer will be 4

In Trainings: Other Questions