👤

catalina spent &17.50 on 10 scrunchies. what is the unit cost?

Answer :

Answer:

48

Step-by-step explanation:

20 scrunchies=3 dollars

7.25 dollars = ?

1 dollar=6.66666666

0.25 dollar=1.666666666666

7*6.66666666=46.666666

In Trainings: Other Questions