Answer :
Step-by-step explanation:
Unit rate means one of something, or per one.
Divide 3.60 by 6 to identify the cost of 1 apple.
[tex]3.60 \div 6 = 0.6[/tex]
It costs $0.60 per 1 apple.
Step-by-step explanation:
Unit rate means one of something, or per one.
Divide 3.60 by 6 to identify the cost of 1 apple.
[tex]3.60 \div 6 = 0.6[/tex]
It costs $0.60 per 1 apple.