👤

A 2-gallon bucket of paint costs $59.20. What is the price per cup?

Answer :

Answer:

i would say about $1.85

Step-by-step explanation:

There are 16 cups in one gallon and so you at 16+16 and you get 32 so you devide 59.20 by 32 and you get your answer. 1.85

In Trainings: Other Questions