👤

Each pack of hamburger rolls costs $1.50. How many packs can you buy with $8.00?

Answer :

Answer:

2 packs = $3

4 packs= $6

5 packs = $7.50

Step-by-step explanation:

you can get 5 packs

Answer:

5

Step-by-step explanation: