👤

Jameson can buy 8 bananas for $1.45 what is the cost per banana

Answer :

Answer:

$11.6

Step-by-step explanation:

1.45 × 8 = $11.6

That's the Answer

Answer:

0.185 cents

Step-by-step explanation:

1.45÷8 =0.185

divide