i need help with this unit rate

Answer:
See attached
Step-by-step explanation:
For money, divide cost by amount
[] price per pound
For distance, divide miles by time
[] miles per hour
The 60 I used in problem 9 is for 60 minutes in an hour
Have a nice day!
I hope this is what you are looking for, but if not - comment! I will edit and update my answer accordingly. (ノ^∇^)
- Heather