👤

Jackson bought paint for $11.50 per can. How much would his total cost be if he needed 4 cans of paint?

Answer :

Multiply number of cans by price per can:

4 x 11.50 = 46

They need $46

Answer:

$46

Step-by-step explanation:

Cuz im Smart

In Trainings: Other Questions