👤

Shana bought 6.2 pounds of pecans and paid $56.00. About how much per pound did the pecans cost?
$5.00
$6.00
$8.00
$10.00


Answer :

Answer:

its 8.00

Step-by-step explanation:

Answer:

8.00

Step-by-step explanation: