Answer :
The pansy cost is the cost for 15 pansies multiplied by 8 trees, then divided by the number of pansies in a pack: 20.75(8) + 2.50(15)(8) 6. Check all that you included in your response. Katherine needs 15(8) pansies. The total cost of the trees is 20.75(8).