Answer :
Answer:
5 gallons
Step-by-step explanation:
1) How much did Helen spend per gallon?
16.72/8 = $2.09/gallon
2) 2.09g = 10.45
10.45/2.09 = g
Answer:
5 gallons
Step-by-step explanation:
1) How much did Helen spend per gallon?
16.72/8 = $2.09/gallon
2) 2.09g = 10.45
10.45/2.09 = g