Answer :
Answer: 4
Step-by-step explanation:
First, you have to pay to get in the game ($15 - $7) and then you have $8 left. Each snack is $2, so for $8 you can get 4 snacks (2x4=8)
Answer: 4
Step-by-step explanation:
First, you have to pay to get in the game ($15 - $7) and then you have $8 left. Each snack is $2, so for $8 you can get 4 snacks (2x4=8)