In Trainings
👤
MIAT30200IN
MIAT30200IN
Mathematics
Answered
36 apples cost $6. how many apples can you buy for $1?
Answer :
KUMARITILMANIN
KUMARITILMANIN
Answer:
16 cents
Step-by-step explanation:
6 divided by 36 = 0.16666667
Answer Link
VIEW ALL ANSWERS ( 23+ )
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
In Trainings: Other Questions
Kimaya Guesses That 11 Is The Mean Of This Data Set. 8, 7, 11, 7, 6,`12 Without Calculating, Determine If Kimaya's Guess Could Be Correct.
Dolores Is Going To Make A Sandwich. She Has 2 Types Of Bread, 3 Types Of Cheese, And 2 Types Of Meat To Choose From. How Many Different Sandwiches Can She Make
HELPPPP ASAP I HAVE ONLY 5 MINUTES LEFT TO ANSWER OR ILL GET A 0 ILL GIVE BRAINLY!!(05.04 MC) An Image Of A Rectangular Prism Is Shown Below: Part A: A Cross S
Question Provided In Image:
Explain Whether The Written English Language Is Logographic, Syllabic, Or Phonemic.
Help Please : The Amount Of Energy Needed To Heat 5. 3 G Of A Substance From 50. 0°C To 80. 0°C Is 10. 4 J. What Is The Specific Heat Capacity Of This Sample?
3x + 1/4 Y^2 What Is The Value Of The Expression Above When X = 3 And Y = 4? You Must Show All Work And Calculations To Receive Full Credit.
A Nebula Is Called A Stellar Furnace Why
Gloria Says The Two Expressions; 1/3 (9x + 48) - 12x And -4(2x +4) Are Ecuivalent. Is She Correct? Explain How You Know.
If A Number Is Divisible By 2 And 3, Why Is It Also Divisible By 6?
Solve For R. r= __ ?
FIND THE EXACT AREA OF THE SHADED PLEASE HELP ILL GIVE BRAINLIESTTTT