👤

Kylie spent $13.80 to buy 30 popsicles for her classmates. How much did each popsicle
cost?


Answer :

Answer:

0.46

Step-by-step explanation:

13.80/0.46

just divide

if you divide 30 by 13.80 you should get $2.17

In Trainings: Other Questions