Answer :
Answer:
Its 6.45
Step-by-step explanation:
we first need to know how much is one pane of glass so i divide
15.05รท 7 and got $2.15
so each one pane of glass is $2.15
than i multiply 2.15 x 3 and got 6.45
So the cost is 6.45
Answer:
Its 6.45
Step-by-step explanation:
we first need to know how much is one pane of glass so i divide
15.05รท 7 and got $2.15
so each one pane of glass is $2.15
than i multiply 2.15 x 3 and got 6.45
So the cost is 6.45