👤

it costs 15 for one surfing lesson and 25 per day to rent a surf board write an expression for the total cost of one lesson and renting a surf board for y days

Answer :

Answer:

15+25y= total cost

Step-by-step explanation:

this is easy

Answer:

25y + 15 = x

Step-by-step explanation:

I think this is the answer, it does not say that lessons are paid for every day.

In Trainings: Other Questions