In Trainings
👤
BAIKEY70IN
BAIKEY70IN
Mathematics
Answered
6.
Lin boughi 3 hats for $22.50. What is the unit rate?
Answer :
IAN2006HUANGIN
IAN2006HUANGIN
Answer:
$7.50 per hat
Step-by-step explanation:
[tex]\frac{22.50}{3} =7.5[/tex]
Answer Link
VIEW ALL ANSWERS ( 46+ )
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
In Trainings: Other Questions
A) Write √3 × √6 In The Form B√2 Where B Is An Integer
How Does Helen’s Family Feel About Annie At The End Of This Scene? A.) The Keller Family Wants Annie To Leave And No Longer Work As Helen’s Teacher. B.) The Kel
Please Help Ill Mark Brainliest
Finish The Code To Search For A 7 In The Array. from Array Import * myArr = Array('f',[3, 5, 7.3, 10]) location = MyArr. (7)
One Or More Justices Who Agree With The Majority's Conclusions About A Case, But Do So For Different Reasons, Write A(n
Change The Following Sentence Into Passive Voice - She Will Open The Cage
China's Shanghai Tower Will Be Finished In 2014. The Building Will Be 2,074 Feet High And Have 121 Stories. Based On These Numbers, What Is The Average Height O
During Thermotherapy, Treated Skin Becomes Warm And Develops Redness, Or ________, As The Capillaries In The Skin's Deep Layers Fill With Blood.
Hansel And Gretel Decide To Organize A Partnership. Hansel Invests $15,000 Cash, And Gretel Contributes $12,000 Cash And Equipment Having A Book Value Of $6,00
How Many Moles Are Present In A 5.8 G Sample Of Copper?A. 11 B. 0.091C. 0.91 D. 5.5 X 10^22please I Need This For My Finals
The Shape Alongside Is One Quarter Of A Circle With Radius Of 14 Cm. Find The Length Of Arc AB ,perimeter Of The Figure , Area , Area Of Triangle AOB , Area Of
What Do We Need To Do To Attain Sustainability? Type A Sentence