👤

You bought a notebook for $2 and 6 packs of crayons. If
you spent a total of $26, how much was each pack of
crayons?


Answer :

Answer:

$4

Step-by-step explanation:

26-2=24

24 divided by 6 =4

Answer:

$24

Step-by-step explanation:

26-2=24

1 notebook is $2 so if you subtract it from the total you should get your answer which is $24!

Hope this helped you buddy.