👤

which word describes the unit price​

Which Word Describes The Unit Price class=

Answer :

the last one is right because it’s per 1 unit or in this case day

Answer:

$5.00 for 1 day

Step-by-step explanation:

1 day is a unit, so its $5.00 for 1 day.

In Trainings: Other Questions