👤

Person A buys 12 cupcakes and 3 packs of chips for $16.50. Person B buys 6 cupcakes and 5 packs of chips for $13.50. Find the cost of each item.

Answer :

Answer:

A cupcake costs $1 and a pack of chip costs $1.50

In Trainings: Other Questions