Twelve packs of paper cost $7.20. Of each pack costs the same, how much does one pack cost?

Answer:
$0.6
Step-by-step explanation:
P means Packs
12P=$7.20
divide both sides by 12
P=$0.6
so 1 pack costs $0.6