In Trainings
👤
20083325IN
20083325IN
Mathematics
Answered
Jia spends $4.00 for 8 bananas. How much per banana?
Answer :
QUEENSCARLIN
QUEENSCARLIN
$0.50, because if you divide 4.0 by 8 you get .5.
Answer Link
NIKAGOL88IN
NIKAGOL88IN
$0.50
Reason: 4/8= $0.50
Answer Link
VIEW ALL ANSWERS ( 61+ )
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
In Trainings: Other Questions
Social Problems Begin With: A. An Objective Condition. B. Social Movements. C. Subjective Concern. D. The Law
Maya Runs 4.5 Miles More Than Remy Every Week. Maya Runs 18.35 Miles Per Week. Which Equation Can Be Used To Find The Distance Remy Runs Every Week, X?
A Survey Of 25 Randomly Selected Customers Found The Ages Shown (in Years). The Mean Is 32.64 Years And The Standard Deviation Is 9.39 Years. a) Construct A 80
Consider The Two Explorer Narratives Referenced In This Module – That Of Columbus And Bartolome De Las Casas, And Answer The Following Prompt In AT LEAST 300 Wo
I Need The Answer ASAP
Proving Trigonometric Identities 2(cosx Sinx-sinx Cos2x)/sin2x =secx
Among Black Respondents To The 2008 GSS, 167 Had No Small Children At Home, And 44 Did Have Small Children At Home. Among Those Black Respondents Who Had No Sma
"the New Colossus," A Sonnet By American Poet Emma Lazarus , Was Inscribed On The Bronze Plaque That Was Mounted Inside The Statue Of Liberty To .
A Line With A Slope Of -2 Passes Through The Point (3,-1). Which Of The Following Is The Equation Of The line?
Name The Force Acting On The Handles Of A Plastic Shopping Bag That Is Full Of Groceries.
Hola Buen Dia Para Todos , Suerte Para Todos :)...
What Is A Good Conclusion About Ancient Greece's Civilization?