In Trainings
👤
QUONBROWN318IN
QUONBROWN318IN
Mathematics
Answered
20 pounds of pet food for 14.99
Answer :
CAT23KIN
CAT23KIN
Answer:
if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)
Answer Link
VIEW ALL ANSWERS ( 25+ )
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
In Trainings: Other Questions
Very Few Friends: Tres Pe peu D Argent © Complète Les Phrases En Utilisant : much / Many / How Much / How Many / Too Much / Too Many / Very Little / / very Few
A State’s Responsibility For Public Safety Includes Maintaining
Chris Wrote The Following Characteristics Of Two Landforms. Landform A: Has Underground Waterways Landform B: Is A Flat Low Lying Piece Of Land Next To The Ocea
Find The Variance Of The Given Sample 18, 18, 18, 9, 15, 5, 10, 5, 15
Which Word Contains A Suffix That Creates An Adjective? -agility -merciful -likeness -happily
Help On This Question Pls
Please Help Me I Need This
Balance The Following Reaction. A Coefficient Of "1" Is Understood. Choose Option "blank" For The Correct Answer If The Coefficient Is "1." NH3 + O2 → N2 + H2O
If The Cost Of 4 Burgers And 5 Fries Is $15.73 At Whataburger. Find The Cost Of one Burger And The Cost Of One Order Of Fries At Whataburger If The Burgers cost
He Drives 150 Meters In 18 Seconds. Assuming Constant Speed, What Is His Speed In Meters Per Second?
A Line Has A Slope Of 1 And Passes Through The Point (5,8). What Is Its Equation In Slope-intercept Form? QUICKLY PLEASE+ BRAINIY AND 5 STAR
The Two Island Groups In The Lesser Antilles Are Called The Leeward And___ Islands.