👤

Which soap deal has the lowest price per ounce?


$5.50 for 13.0 oz

$5.75 for 14.0 oz

$3.45 for 3.5 oz

$5.25 for 12.0 oz


Answer :

It’s option two

Explanation: Divide the price by the ounces and option is to w lowest answer.