👤

Which unit cost represent the following : (Round to the nearest hundredths)

You can buy 7 cups of coffee for $43.28

- $6
- $6.18
- $0.16


Answer :

Answer:

$6.18

Step-by-step explanation:

43.28÷7 units = 6.18 per 1 unit