JAYDENW0704IN JAYDENW0704IN Mathematics Answered A restaurant charges $6.50 for a slice of pizza that is one fourth of a pizza and $4.00 for a slice that is one sixth of a pizza. One day they cooked 4 pizzas that were all the same size. If they sell all the slices, would they make more money by slicing each pizza into fourths or sixths ? How much more? Explain.