👤

price club sells a 12 ounce box of crackers for 2.59 and shop mart sells 1 1/2 pound box of crackers for 4.68. the unit price at price club is _____? per ounce, and the unit at shop mart is ___? per ounce?




PLZ HELPPP!!!!! LOT OF POINTSSSS​


Answer :

Answer:

2.3 and 1.8

Step-by-step explanation:

Answer:

First Answer is 0.23 Next is 0.20

Step-by-step explanation:

Hope This Helps!

In Trainings: Other Questions