👤

Four gallons of gasoline cost $15.56. What is the price per gallon?​

Answer :

Answer:

3.89

Step-by-step explanation:

You just divide 15.56 by 4.... and that's how you get the answer :)

Answer:

i think $1.12. maybe

Step-by-step explanation:

In Trainings: Other Questions