BECCAC0812IN BECCAC0812IN Mathematics Answered At the toaster company, the weekly cost to run the factory is $1400 and the cost of producing each toaster is an additional $4 per toaster. Find a function rule representing the weekly cost in dollars, f(x), of producing x toasters.