JENNAWRIGHT6976IN JENNAWRIGHT6976IN Mathematics Answered A store sells rope by the meter. the equation p equals 0.8 l represents the price p in dollars of a piece of nylon rope that is oh meters long how much does the nylon rope cost per meter